ABG05A40M150
Mfr.Part #:
ABG05A40M150
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,5.00mm×5.00mm SMD/SMT 15 µH 20 % 2 A 85 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency13 MHz
TypePower Inductor
Current Rating2 A
DC Resistance (DCR)85 mΩ
ShieldingShielded
Inductance15 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current2.37 A